Vhodné študijné programy pre kariéru v online prostredí

Autor: University of New York in Prague | 16.10.2020 o 14:59 | Karma článku: 1,15 | Prečítané:  117x

Vypuknutie koronavírusovej krízy spôsobilo, že sa milióny ľudí ocitli bez práce – no nie každá sa dá vykonávať z pohodlia domova.

Pandemická situácia v tomto roku so sebou priniesla veľmi komplikované výzvy pre jednotlivcov aj lokálne ekonomiky celého sveta. Vypuknutie koronavírusovej krízy spôsobilo, že sa milióny ľudí ocitli bez práce – no nie každá sa dá vykonávať z pohodlia domova. Samozrejme, že keď sa všetko zasa vráti do pôvodného stavu, väčšina dočasne zrušených pozícií sa zasa otvorí. Ak ste však v situácii, keď zvažujete možnosti pre svoju budúcu kariéru alebo hľadáte spôsoby, ako sa v kariére posunúť, rozhodne nie je od veci preskúmať, ktoré zamestnania sú vhodné na prácu na diaľku alebo tzv. online.

Napríklad ešte pred desiatimi rokmi bola ponuka profesií, ktoré sa dali vykonávať v podstate odkiaľkoľvek, úplne minimálna. To sa však v posledných rokoch rýchlo mení. Dnes môžete riadiť celé firmy, vykonávať psychoterapeutickú prax alebo ponúkať marketingové riešenia pre svojich klientov na voľnej nohe a úplne nezávisle od lokality, v ktorej sa práve nachádzate. Krásou práce v online prostredí je jednoznačne flexibilita. Môžete si sami zvoliť, či bude vašou kanceláriou kuchynský stôl, obľúbená kaviareň, miesto v zdieľanej kancelárii alebo hojdacie kreslo niekde na pláži. Ak máte dobré internetové pripojenie, neexistujú v podstate žiadne limity.

Štúdium na University of New York in Prague Vás vybaví zručnosťami, ktoré sú v online sektore nevyhnutné

Konkurencia v online svete, ostatne rovnako ako vo všetkých ostatných odvetviach, sa neustále zvyšuje. Ak máte v pláne získať pracovnú pozíciu v online prostredí, množstvo uchádzačov, vašich potenciálnych konkurentov, je vždy obrovské – o jednu rovnakú pozíciu sa často uchádzajú kandidáti z celého sveta. Čím vyššiu kvalifikáciu máte a čím viac jazykov viete, tým väčšiu máte šancu, že svoju vysnívanú prácu získate. Dali sme dohromady zoznam programov UNYP, ktoré vám zaistia zručnosti potrebné na rôzne druhy online pozícií.

Financie

V rámci finančného sektora rýchlo rastie počet miest, ktoré umožňujú pracovať v podstate z ktoréhokoľvek miesta. Môžete sa napríklad stať obchodníkom, ktorý špekuluje s komoditami a vykonáva niekoľko transakcií denne. Úspech v tomto odbore vyžaduje vytvorenie legitímnej dlhodobej stratégie a nutnosť kombinovať dokonalé porozumenie finančnému trhu so znalosťami analytických programov. Ďalším príkladom môže byť napríklad kariéra novinára v oblastí financií, ktorá je zo všetkých možností asi najmenej známou možnosťou. Dopyt po kreatívnych ľuďoch, ktorí sa špecializujú na finančný trh, neustále rastie. Ak máte analytické myslenie, širokú znalosť finančného sveta a považujete svoju schopnosť písať odborné texty za adekvátnu, môže byť tento smer správnou voľbou práve pre vás. Minimálnou požiadavkou na kariéru v rámci financií je bakalársky titul so zameraním na financie. Po niekoľkých rokoch pracovných skúseností môžete dokonca zvážiť aj štúdium MBA, čím si zvýšite úroveň odbornosti a tým aj vašu hodnotu na pracovnom trhu.

Marketing

V rámci digitálneho marketingu existuje celá škála pozícií, ktoré sa dajú vykonávať nezávisle od miesta, kde sa práve nachádzate. Ak už máte niekoľkoročné skúsenosti a môžete preukázať reálne pracovné výsledky alebo napríklad titul MBA so zameraním na marketing, môžete sa uchádzať o pozíciu marketingového konzultanta. Toto je ideálna rola pre flexibilných profesionálov s vysokou úrovňou odbornosti, na ktorých sa rôzne spoločnosti môžu spoľahnúť v rámci zlepšovania pozície na trhu alebo zvyšovania obratov. Ak máte radi technológie a marketing je vašou vášňou, ďalšou zaujímavou možnosťou môže byť pozícia tzv. produktového manažéra. Kandidáti na tieto pozície musia excelovať v aktivitách, ako je propagácia, komunikácia, porozumenie produktu a jeho používateľom a najmä nachádzanie rovnováhy medzi očakávaniami, víziou vedenia spoločnosti a potrebami koncových používateľov. Takúto pozíciu môžete zastávať v podstate pre ľubovoľný produkt, najviac online príležitostí ale nájdete v prostredí technologických startupov. Tieto spoločnosti často zvažujú akvizíciu marketingových profesionálov aspoň s bakalárskym titulom a relevantnými skúsenosťami z odboru.

Anglický jazyk a literatúra

Zo všetkých odborov, ktoré môžete na UNYPe študovať, vám titul z anglického jazyka a literatúry poskytne najširšiu škálu možností uplatnenia vo virtuálnom prostredí. Autori, prekladatelia a korektori sú veľmi vyhľadávaní a cenení najmä preto, že mnoho spoločností sa v súčasnej dobe spolieha na tzv. content marketing. S týmto titulom v kombinácii so záujmom o politiku sa napríklad môžete zaoberať písaním politických prejavov. Väčšinou je v tomto smere dôležité zbierať materiál, postupne budovať portfólio a až neskôr svoje služby ponúknuť potenciálnym klientom. Krása spisovateľskej kariéry spočíva v tom, že máte možnosť aplikovať svoje schopnosti v ľubovoľnom odvetví. Titul z anglického jazyka a literatúry v kombinácii s ďalšími cudzími jazykmi môže byť zasa vstupenkou do sveta profesionálnych prekladateľov.

Komunikácia a médiá

Bakalárske a magisterské programy týkajúce sa odboru komunikácie vás vybavia schopnosťami, ktoré sú nevyhnutné pre kariéru v rôznych oblastiach médií, politiky (poradenstvo v rámci politických kampaní), kultúrne poradenských služieb, mediálneho lobbingu, reklamy, PR alebo krízovej komunikácie. Zo všetkých menovaných vedie najjednoduchšia cesta do online prostredia cez pozície špecializujúce sa na vzťahy s verejnosťou. Cieľom PR špecialistov je vylepšovať a udržiavať „public image“ verejných osôb alebo spoločností, vytvárať komunikačné stratégie pre sociálne médiá alebo verejné prezentácie, písať a opravovať prejavy, monitorovať reakcie verejnosti. Tento odbor ponúka aj možnosť zamerať sa na kariéru komunikačného kouča pre spoločnosti alebo privátnych klientov po celom svete.

Psychológia

Náš zoznam zakončíme veľmi populárnym odborom psychológie, ktorý vás môže pripraviť napríklad na úspešnú kariéru online poradcu. Aj keď v rôznych krajinách platia rôzne zákony a pravidlá, univerzálnym zostáva fakt, že k tomu, aby ste získali licenciu na prevádzkovanie poradenskej alebo terapeutickej praxe, musíte mať akreditovaný magisterský titul z psychológie. K výkonu praxe online ale aj offline je potrebné rovnaké vzdelanie. Dôležité je ujasniť si, že online poradcovia môžu síce poskytovať klientom rady a vedenie, ale nemôžu diagnostikovať alebo dokonca liečiť duševné poruchy. Najčastejšie sa online psychologickí poradcovia zameriavajú na podporu klientov prostredníctvom online rozhovorov a videokonferencií.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda si tlieska. Testy však mnohých neodhalili, varujú experti

Falošne zdravých považuje za problém aj minister Krajčí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo vám zabudli povedať o testovaní

Zatlieskali sme si a teraz k faktom.


Už ste čítali?