Najmodernejšia multifunkčná športová aréna v Prahe premenovaná na UNYP Arénu!

Autor: University of New York in Prague | 2.12.2019 o 10:40 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  267x

University of New York in Prague má za sebou dlhú históriu podpory zdravého a aktívneho životného štýlu študentov. 

UNYP podniká ďalší krok ku novej spolupráci s futbalovým klubom AC Sparta Praha, aby jej názov nieslo jedno z najväčších a najmodernejších multifukčných športových zariadení v Prahe. Začiatkom septembra spustilo toto multifunkčné športové zariadenie v Prahe 9, Podvinný Mlyn, známe pod názvom Aréna Sparta proces zmeny označenia hlavnej haly a všetkých pridružených ihrísk na UNYP Aréna. Aréna sa tiež stane oficiálnym domovom florbalových, futbalových a basketbalových tímov UNYP Blazers. Všetky zmeny by mali prebehnúť do 1. októbra 2019.

UNYP Aréna je domovom viac ako ôsmich klubov Sparta, od florbalu, futsalu až po ragby a atletiku. V hale trénuje viac ako 2000 mladých ľudí z Prahy, ktorí sú členmi týchto klubov, ako aj iných klubov, škôl a tímov, ktoré tam pôsobia. Aréna je skvelým miestom, kde môžu mladí ľudia tráviť voľný čas, poskytuje im vhodné miesto na to, aby sa cez športové a fyzické aktivity naučili ako rozvíjať a pestovať svoje telo a myseľ. Aréna sa tiež spája s ďalšími podujatiami, napr. Brána hrdinov (Heroes Gate), tanečnými súťažami a pretekmi diaľkovo ovládaných automobilov atď. Aréna si získala uznanie aj na svetovej scéne, keď v roku 2018 hostila majstrovstvá sveta vo florbale a v roku 2019 zas majstrovstvá vo futsale.

„'My v University of New York in Prague sme boli vždy presvedčení, že zdravá myseľ a zdravé telo stoja za našimi najlepšími študentmi a budúcimi absolventmi. S týmto vedomím sme s nadšením prijali možnosť spolupracovať s asociáciou Sparta pri premenovaní arény v Prahe 9, ktorá je domovom mnohých ich tímov. Dúfame, že využijeme príležitosť a budeme motivovať našich študentov k športu a fyzickej zdatnosti, a tiaž podporovať komunitu a mládež, ktorá tu trénuje,“ hovorí generálny riaditeľ UNYP Sotiris Foutsis. „Ako dlhodobý partner florbalového tímu Sparta sme považovali za skvelé pokračovanie nášho partnerstva to, že sme mohli spojiť naše meno s ich domovskou arénou. Sme hrdí na vynikajúcu povesť, prístup a športové kvality, ktoré všetci športovci preukázali počas tohto nášho partnerstva.''

„Aréna sa spája s niektorými z najlepších českých športových tímov, preto dávalo zmysel ju pomenovať podľa poprednej vysokej školy v Českej republike vyučujúcej v anglickom jazyku s vynikajúcou povesťou. Teší nás, že tento úspešný vzťah rastie a vytvára veľkú športovú komunitu,“ dodáva Václav Culka, predseda predstavenstva asociácie klubu Sparta Praha.

Vytvorenie užšieho prepojenia medzi University of New York in Prague a športovými aktivitami je teraz dôležitejšie ako kedykoľvek predtým so zavedením nového zamerania do ich business programu, od septembra 2020 UNYP ponúka jedinečný bakalársky program podnikovej správy (Business Administration) so zameraním na športový manažment.

University of New York in Prague je poprednou súkromnou vysokou školou v Českej republike, ktorá poskytuje bakalárske, magisterské, študijné MBA a Ph.D programy výlučne v anglickom jazyku. Univerzita ponúka trojnásobnú akreditáciu zo strany Veľkej Británie, USA a Českej republiky a prostredníctvom týchto partnerstiev ponúka britské, americké a české tituly. K najvýznamnejším a najdlhším patrí partnerstvo so State University of New York a Empire State College, na základe ktorého je univerzita schopná ponúkať dvojité študijné programy ako jediná univerzita v Českej republike.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda si tlieska. Testy však mnohých neodhalili, varujú experti

Falošne zdravých považuje za problém aj minister Krajčí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo vám zabudli povedať o testovaní

Zatlieskali sme si a teraz k faktom.


Už ste čítali?