Mali by ste zmeniť svoju univerzitu - a ak áno, kedy a kde?

Autor: University of New York in Prague | 4.11.2019 o 10:48 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  84x

Ako sa však dá zaistiť, že prechod na iné vysokoškolské zariadenie je pre vás tým správnym rozhodnutím? Tu je niekoľko aspektov, ktoré by ste mohli zvážiť.  

Vaše vysokoškolské roky znamenajú obdobie, keď prvýkrát začnete chápať svoju vlastnú nezávislosť a určíte si svoje hodnoty a presvedčenia - a nie je nič nezvyčajné, keď študenti pocítia nespokojnosť v polovici prvého ročníka, keď si začínajú uvedomovať, že si vybrali nesprávnu univerzitu. Veľa študentov prejde z jednej univerzity na druhú aspoň raz pred získaním vysokoškolského diplomu. Ako sa však dá zaistiť, že prechod na iné vysokoškolské zariadenie je pre vás tým správnym rozhodnutím? Tu je niekoľko aspektov, ktoré by ste mohli zvážiť.  

Položte si otázku: s čím presne máte problémy? Je to niečo, čo sa postupom času môže zlepšiť? Porozprávajte sa o svojich obavách so svojimi priateľmi a rodinou. Po prediskutovaní problému budete môcť situáciu vnímať jasnejšie. Buďte úprimní k sebe a k tým, ktorí vás podporujú. Vyriešili by sa vaše problémy prechodom na inú univerzitu a ako? Keď sa rozhodnete odísť, je mimoriadne dôležité dôkladnejšie a starostlivejšie vyberať nové miesto na štúdium. Napokon, nechceli by ste prísť o príliš veľa drahocenného času. Dnešný trh práce vykazuje známky vysokej konkurencieschopnosti, a ak zaostanete, pravdepodobne narazíte na ťažkosti pri hľadaní reálneho zamestnania bez ukončenia vysokoškolského štúdia.

Z príbehov o našich úspešných absolventoch sa môžete dozvedieť, že veľa našich študentov sa rozhodlo prejsť na UNYP zo štátnych univerzít v Českej republike. Niektorí z našich študentov sa rozhodli pre zmenu, pretože sa zvýšili ich očakávania a vyjasnili si možnosti výberu kariéry, čo je tiež veľmi platný dôvod. Možno máte tiež záujem o prechod na univerzitu s lepšou reputáciou, ako má vaša súčasná inštitúcia. 

Aj keď nikdy nie je ľahké radikálne zmeniť svoje plány, ak sa rozhodnete pokračovať v štúdiu na University of New York in Prague, môže vám to zmeniť život, pretože štúdium v angličtine poskytuje našim študentom výhodu pri hľadaní zamestnania po ukončení štúdia. V poslednom desaťročí sa Česká republika stala oveľa medzinárodne otvorenejšou a v súčasnosti je takmer nemožné nájsť pracovnú pozíciu, ktorá nevyžaduje anglický jazyk. Ak ste nikdy predtým nepovažovali svoj študijný jazyk za dôležitý, teraz máte veľkú príležitosť znovu to posúdiť. 

Zatiaľ čo mladšia generácia Čechov chápe výhody štúdia na súkromných školách, bežná populácia naďalej pristupuje k štúdiu na súkromnej škole s predsudkami - staršia generácia samozrejme nemohla výhody zažiť na vlastnej koži. Už dvadsať rokov absolventi UNYP zaznamenávajú úspech a profesijné naplnenie, a to ako zamestnanci, tak aj ako podnikatelia, vďaka nášmu komplexnému prístupu k vzdelávaniu. Naši inštruktori motivujú študentov, aby sa zapájali do diskusií a predkladali platné argumenty, namiesto jednoduchého memorovania a opakovania faktov. Všetky programy UNYP pomáhajú študentom rozvíjať mäkké zručnosti, ktoré v roku 2019 zamestnávatelia najviac potrebujú. 

Ak si českí študenti vyberú štúdium na University of New York in Prague, môžu získať americký diplom a český akreditovaný diplom MŠMT, ako aj príležitosť stať sa súčasťou aktívnej komunity.  UNYP ponúka veľa príležitostí účasti v mimoškolských aktivitách, od športu po politikupoéziupsychológiu a samozrejme TEDxUNYP. Vedeli ste, že TEDxUNYP je jednou z mála udalostí TEDx v Českej republike, ktorá realizuje svoj program výlučne v angličtine? Za päť rokov sme zrealizovali viac ako 40 jedinečných TED prednášok, pričom niekoľko z nich malo viac ako milión videní! Naši študenti sú vždy vítaní zúčastniť sa organizácie TEDxUNYP a majú príležitosť stať sa ďalším TEDxUNYP rečníkom. Viete si predstaviť, aké úžasné by bolo nahrať TED prednášku, keď ste boli študentom? Zamyslite sa nad tým, ako dobre by to vyzeralo na vašom životopise pri hľadaní zamestnania po ukončení štúdia. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda si tlieska. Testy však mnohých neodhalili, varujú experti

Falošne zdravých považuje za problém aj minister Krajčí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo vám zabudli povedať o testovaní

Zatlieskali sme si a teraz k faktom.


Už ste čítali?