Diplom UNYP Vás pripraví na aktuálne potreby trhu

Autor: University of New York in Prague | 11.7.2017 o 16:05 | Karma článku: 3,18 | Prečítané:  248x

Teraz, po ukončení štúdia, veľa absolventov univerzít čelí skľučujúcej úlohe zapojenia sa do pracovného procesu na plný úväzok.

Aj keď správy ukazujú, že veľa odvetví, vrátane obchodu a informatiky, zamýšľa tento rok prijať absolventov, zároveň tiež tvrdia, že mnoho absolventov nie je pre takéto voľné pracovné pozície pripravených. Našťastie, University of New York in Prague pomáha pripravovať študentov na ich kariéru prostredníctvom vynikajúcich bakalárskych a magisterských programov v obchodnej administratíve, financiách, marketingu, manažmente, podnikaní a ďalších.

Podľa Národnej Asociácie Vysokých škôl a Zamestnávateľov USA a Národného Centra pre Štatistiku vo Vzdelávaní, 81.3 percent zamestnávateľov chce zamestnať absolventov vysokých škôl, ktorí študovali Obchodnú administratívu (Business Administration) a oblasti financií, ako je účtovníctvo. Avšak, len 19,2 percent z amerických študentov si túto oblasť štúdia zvolí ako hlavný obor.

Na základe prieskumu na vzorke približne 400 zamestnávateľov a 400 vysokoškolských študentov uskutočneného náborovo-softwarovou spoločnosťou iCIMS Inc., The Wall Street Journal napísal, že “zamestnávatelia nahlásili, že jedna tretina všetkých prihlášok pre začiatočníčke pozície pochádza od nekvalifikovaných kandidátov.” Alarmujúcim však je, že článok publikovaný skôr v tomto roku tiež uvádzal, že zamestnávatelia v poslednej dekáde zvyšujú nábor vysokoškolsky vzdelaných zamestnancov.

Dobrou správou je, že študenti Obchodu (Business) v Českej republike majú výhodu. Študenti v krajinách podobných Spojeným štátom majú obrovskú výhodu pretože ich národ čelí nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily. Podobne, študenti vysokých škôl a postgraduálneho štúdia z krajín Východného bloku dosiahnutím titulu v tieto oblasti štúdia taktiež získajú viac, pretože historický nedostatok vysokoškolsky vzdelaných ľudí v tomto regióne viedol k diere na pracovnom trhu, tvrdí 1843 Magazine, publikácia o kultúre a životnom štýlu od The Economist. Článok taktiež uvádza, že vysokoškolský diplom má u 55-ročných v Poľsku, na Slovensku, v Slovinsku a Českej republike jeden zo siedmich. Ba čo viac, českí absolventi si budú schopní zarobiť dvakrát viac než študenti v krajinách, ako je Nórsko, a to vďaka nižším daniam.

Získanie titulu súvisiaceho s obchodom alebo informatikou ako IT manažment na vysokých školách, ako je University of New York in Prague, nepomôže len miestnym českým študentom, ale tiež študentom medzinárodným, ktorí chcú pracovať na lepšie finančne hodnotených pozíciách, a to buď na trhu východnej Európy alebo USA. Môžeme s istotou predpokladať, že sa tento trend bude v nasledujúcich rokoch len narastať. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Kde sú všetci? Prečo sme ešte nenarazili na mimozemský život

Podľa hypotézy Veľkého filtra môže byť ľudstvo jednou z prvých civilizácií vo vesmíre.

ŠPORT

Kužmová po veľkej dráme zdolala bieloruskú jednotku

Napínavý duel musel rozhodnúť až tajbrejk tretieho setu.

KULTÚRA

Juliette Binoche pre SME: Láska? Všetci v nej robíme chybu

V novom filme hrá so Gérardom Depardieum, aj keď majú konflikt.


Už ste čítali?