Kariérne poradenstvo, ktoré potrebujete z nového bloku nášho absolventa

Autor: University of New York in Prague | 22.2.2017 o 15:01 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  8701x

Veľa absolventov univerzít vám povie, že by si želali mať pri sebe niekoho, kto by im v období ich dospievania a dvadsiatych rokoch života poradil pri výbere profesie. 

Možno to bolo vtedy, keď boli na strednej a začali premýšľať o vysokej škole. Možno to bolo vtedy, keď už boli na vysokej a študovali Obchodnú administratívu alebo Marketing a premýšľali o svojom prvom zamestnaní. Alebo možno to bolo po tom, čo získali svoj titul a začínali si budovať svoju profesionálnu kariéru. Bez ohľadu na to, kedy to bolo, občas typickí univerzitní alebo kariérni poradcovia nestačia.

Bolo to len nedávno, kedy mal jeden z absolventov University of New York in Prague podobnú dilemu. V súčasnosti so sídlom v Silicon Valley, s prácou v investičnom fonde a s pôsobivým životopisom, ktoré zahŕňa pracovnú stáž v McKinsey v Prahe alebo Goldman Sachs v Londýne, si tento absolvent pamätá na časy, kedy sa na začiatku svojej kariéry potreboval s niekým poradiť. Rozhodol sa preto využiť svoje skúsenosti a založil anonymný blog určený na pomoc teenagerom a mladým pracovníkom, ktorí čelia tým istým problémom.

Či už ste práve začali pozerať univerzity alebo ste študentom programu Komunikácia a masové médiá, Financie alebo absolvujete program MBA, Teekay’s Blog má pre každého niečo. Bol spustený len v januári, ale už obsahuje príspevky na témy ako kariéra, personálny manažment a vzdelanie, pričom náš absolvent-bloger hovorí, že plánuje písať aj o iných témach, akými je napr. rovnováha medzi prácou a osobným životom, a o čomkoľvek, čo sa týka jeho mladých čitateľov.

Najlepšie na to je, že chce, aby bol jeho blok čo najstručnejší a najužitočnejší. „Nie je potrebné písať dve strany, ak sa dá hlavná myšlienka zhrnúť do dvoch odstavcov, čo šetrí môj aj váš čas,“ píše na blogu, a želá si, aby tak robilo aj mnoho bestsellerov New York Times.

Dosť bolo rozprávania. Choďte na Teekayov blog a začnite čítať!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Kde sú všetci? Prečo sme ešte nenarazili na mimozemský život

Podľa hypotézy Veľkého filtra môže byť ľudstvo jednou z prvých civilizácií vo vesmíre.

ŠPORT

Kužmová po veľkej dráme zdolala bieloruskú jednotku

Napínavý duel musel rozhodnúť až tajbrejk tretieho setu.

KULTÚRA

Juliette Binoche pre SME: Láska? Všetci v nej robíme chybu

V novom filme hrá so Gérardom Depardieum, aj keď majú konflikt.


Už ste čítali?