Kariérne poradenstvo, ktoré potrebujete z nového bloku nášho absolventa

Autor: University of New York in Prague | 22.2.2017 o 15:01 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  8687x

Veľa absolventov univerzít vám povie, že by si želali mať pri sebe niekoho, kto by im v období ich dospievania a dvadsiatych rokoch života poradil pri výbere profesie. 

Možno to bolo vtedy, keď boli na strednej a začali premýšľať o vysokej škole. Možno to bolo vtedy, keď už boli na vysokej a študovali Obchodnú administratívu alebo Marketing a premýšľali o svojom prvom zamestnaní. Alebo možno to bolo po tom, čo získali svoj titul a začínali si budovať svoju profesionálnu kariéru. Bez ohľadu na to, kedy to bolo, občas typickí univerzitní alebo kariérni poradcovia nestačia.

Bolo to len nedávno, kedy mal jeden z absolventov University of New York in Prague podobnú dilemu. V súčasnosti so sídlom v Silicon Valley, s prácou v investičnom fonde a s pôsobivým životopisom, ktoré zahŕňa pracovnú stáž v McKinsey v Prahe alebo Goldman Sachs v Londýne, si tento absolvent pamätá na časy, kedy sa na začiatku svojej kariéry potreboval s niekým poradiť. Rozhodol sa preto využiť svoje skúsenosti a založil anonymný blog určený na pomoc teenagerom a mladým pracovníkom, ktorí čelia tým istým problémom.

Či už ste práve začali pozerať univerzity alebo ste študentom programu Komunikácia a masové médiá, Financie alebo absolvujete program MBA, Teekay’s Blog má pre každého niečo. Bol spustený len v januári, ale už obsahuje príspevky na témy ako kariéra, personálny manažment a vzdelanie, pričom náš absolvent-bloger hovorí, že plánuje písať aj o iných témach, akými je napr. rovnováha medzi prácou a osobným životom, a o čomkoľvek, čo sa týka jeho mladých čitateľov.

Najlepšie na to je, že chce, aby bol jeho blok čo najstručnejší a najužitočnejší. „Nie je potrebné písať dve strany, ak sa dá hlavná myšlienka zhrnúť do dvoch odstavcov, čo šetrí môj aj váš čas,“ píše na blogu, a želá si, aby tak robilo aj mnoho bestsellerov New York Times.

Dosť bolo rozprávania. Choďte na Teekayov blog a začnite čítať!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?