UNYP sa predstavila v Handelsblatt: formovanie budúcnosti rozkvitajúcej českej ekonomiky

Autor: University of New York in Prague | 7.2.2017 o 11:36 | Karma článku: 1,04 | Prečítané:  202x

Dňa 25.novembra 2016, nemecké obchodné noviny  Handelsblatt publikovali článok o UNYP nazvaný “Veľmi blízko k východu,” od Hans-Petra Siebenhaara. Tento článok sumarizuje hlavné body.

Po dobu niekoľkých rokov, University of New York in Prague poskytovala študentom ideálne spojenie vzdelávania a budovania siete pre rozvíjanie vysoko výkonných kariér.

Skutočne medzinárodné vzdelávanie v srdci Európy

Podľa Bernarda Bauera, riaditeľa Česko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory, University of New York in Prague je jednou z najlepších súkromných inštitúcií v Českej republike. UNYP je jednou z niekoľkých škôl a univerzít v meste s ponukou MBA v oblasti zahraničného obchodu. Súkromné vysoké školy v Prahe patria k tým najviac medzinárodným v CEE regióne, so študentmi viac ako 60 národností, z ktorých len štvrtina je z Českej republiky a  10% zo Slovenska. Vyučovanie je vedené výhradne v angličtine – v skutočnosti, väčšina členov fakulty ani nehovorí česky – a tieto hodiny v anglickom jazyku nesporne poskytujú skvelé akademické a profesionálne výhody pre študentov.

“Sme najväčšou univerzitou s výučbou v anglickom jazyku v Českej republike,” uvádza Rektor UNYP Andreas Antonopoulos, s jasnou hrdosťou. Na UNYP študuje okolo 800 študentov, a ročné školné je okolo 13,000 Euro nižšie než na porovnateľných školách na Západe.

University of New York in Prague bola založená pánom Eliasom Foutsisom v spolupráci so State University of New York Empire State College, a vedie ju jeho syn, Sotiris Foutsis. UNYP nedávno zakúpila dve budovy v blízkosti súčasnej budovy školy za účelom poskytnutia ubytovania a študentskej kafetérie, v zhode s univerzitnou filozofiou ponúknuť kompletný servis a všestrannú študentskú skúsenosť.

Učiteľský zbor UNYP pozostáva z vyhlásených akademických a odvetvových expertov s rozličnou medzinárodnou skúsenosťou. To zaručuje realizáciu najlepšej praxe a základných teórií oboru manažmentu, podľa Danice Purg, Prezidentky CEEMANu (Medzinárodné združenie pre rozvoj manažmentu v dynamických spoločenstvách) a zakladateľky IEDC-Bled School of Management. Bakalárske a magisterské diplomy UNYP v Psychológii sú uznávané českým Ministerstvom školstva, pričom MBA sú akreditované Medzinárodným zhromaždením pre Vysokoškolské obchodné vzdelávanie.

Bohatstvo príležitosti

Väčšina MBA študentov UNYP sú manažéri / výkonní pracovníci, ktorí pokračujú v priebehu štúdia v práci na plný úväzok, a z tohto dôvodu majú tendenciu predĺžiť si 19-mesačnú oficiálnu dobu skončenia. Štúdium MBA prebieha dva víkendy v mesiaci, aby ho mohli navštevovať aj študenti, ktorí nebývajú v Prahe. MBA študenti UNYPu sú často rezidentmi v Nemecku, Rakúsku alebo Holandsku a pracujú pre väčšie medzinárodné spoločnosti ako DHL, T-Mobile, Vodafone, KPMG, Coca-Cola, SAP, Globus a Hewlett Packard—skutočne, niektoré spoločnosti (ako je v Prahe sídliaci automobilový producent Škoda) posielajú svojich zamestnancov na UNYP na MBA štúdium. Podľa prezidenta Obchodnej komory Bauera je v Prahe veľká konkurencia pre manažérske pozície, avšak vysoké pomery zamestnanosti tlačia firmy požadovať od manažérskych kandidátov pokročilé jazykové znalosti.

Pán Antonopoulos, Rektor UNYP, hovorí, že umiestnenie univerzity v centre Prahy zohráva dôležitú úlohu v pritiahnutí študentov, ktorí sa obávajú počas štúdia o svoju bezpečnosť a ochranu.

Nové hlavné predmety a budúcnosť

Vzhľadom k rozkvetu a rastu českej ekonomiky, má pán Foutsis ohromné očakávania a ambície pre budúcnosť University of New York in Prague. Teší sa na ponuku nových hlavných predmetov, ako sú Ekonomická informatika, pretože UNYP musí reagovať na potreby svojich študentov a požiadavky trhu.

Celý článok v origináli

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Zuzany Kepplovej

Spoznali sa a prišli sa ukázať. Aj s tromi traktormi sa dá obsadiť Bratislava

Načo farmárom hovoriť, že zákony sú, keď ich efekt necítia.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto už neprejde ani Kočnerovi

Kočner nie je nič iné ako historická anomália, relikt mafiánskych deväťdesiatych rokov.


Už ste čítali?