UNYP sa predstavila v Handelsblatt: formovanie budúcnosti rozkvitajúcej českej ekonomiky

Autor: University of New York in Prague | 7.2.2017 o 11:36 | Karma článku: 1,04 | Prečítané:  192x

Dňa 25.novembra 2016, nemecké obchodné noviny  Handelsblatt publikovali článok o UNYP nazvaný “Veľmi blízko k východu,” od Hans-Petra Siebenhaara. Tento článok sumarizuje hlavné body.

Po dobu niekoľkých rokov, University of New York in Prague poskytovala študentom ideálne spojenie vzdelávania a budovania siete pre rozvíjanie vysoko výkonných kariér.

Skutočne medzinárodné vzdelávanie v srdci Európy

Podľa Bernarda Bauera, riaditeľa Česko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory, University of New York in Prague je jednou z najlepších súkromných inštitúcií v Českej republike. UNYP je jednou z niekoľkých škôl a univerzít v meste s ponukou MBA v oblasti zahraničného obchodu. Súkromné vysoké školy v Prahe patria k tým najviac medzinárodným v CEE regióne, so študentmi viac ako 60 národností, z ktorých len štvrtina je z Českej republiky a  10% zo Slovenska. Vyučovanie je vedené výhradne v angličtine – v skutočnosti, väčšina členov fakulty ani nehovorí česky – a tieto hodiny v anglickom jazyku nesporne poskytujú skvelé akademické a profesionálne výhody pre študentov.

“Sme najväčšou univerzitou s výučbou v anglickom jazyku v Českej republike,” uvádza Rektor UNYP Andreas Antonopoulos, s jasnou hrdosťou. Na UNYP študuje okolo 800 študentov, a ročné školné je okolo 13,000 Euro nižšie než na porovnateľných školách na Západe.

University of New York in Prague bola založená pánom Eliasom Foutsisom v spolupráci so State University of New York Empire State College, a vedie ju jeho syn, Sotiris Foutsis. UNYP nedávno zakúpila dve budovy v blízkosti súčasnej budovy školy za účelom poskytnutia ubytovania a študentskej kafetérie, v zhode s univerzitnou filozofiou ponúknuť kompletný servis a všestrannú študentskú skúsenosť.

Učiteľský zbor UNYP pozostáva z vyhlásených akademických a odvetvových expertov s rozličnou medzinárodnou skúsenosťou. To zaručuje realizáciu najlepšej praxe a základných teórií oboru manažmentu, podľa Danice Purg, Prezidentky CEEMANu (Medzinárodné združenie pre rozvoj manažmentu v dynamických spoločenstvách) a zakladateľky IEDC-Bled School of Management. Bakalárske a magisterské diplomy UNYP v Psychológii sú uznávané českým Ministerstvom školstva, pričom MBA sú akreditované Medzinárodným zhromaždením pre Vysokoškolské obchodné vzdelávanie.

Bohatstvo príležitosti

Väčšina MBA študentov UNYP sú manažéri / výkonní pracovníci, ktorí pokračujú v priebehu štúdia v práci na plný úväzok, a z tohto dôvodu majú tendenciu predĺžiť si 19-mesačnú oficiálnu dobu skončenia. Štúdium MBA prebieha dva víkendy v mesiaci, aby ho mohli navštevovať aj študenti, ktorí nebývajú v Prahe. MBA študenti UNYPu sú často rezidentmi v Nemecku, Rakúsku alebo Holandsku a pracujú pre väčšie medzinárodné spoločnosti ako DHL, T-Mobile, Vodafone, KPMG, Coca-Cola, SAP, Globus a Hewlett Packard—skutočne, niektoré spoločnosti (ako je v Prahe sídliaci automobilový producent Škoda) posielajú svojich zamestnancov na UNYP na MBA štúdium. Podľa prezidenta Obchodnej komory Bauera je v Prahe veľká konkurencia pre manažérske pozície, avšak vysoké pomery zamestnanosti tlačia firmy požadovať od manažérskych kandidátov pokročilé jazykové znalosti.

Pán Antonopoulos, Rektor UNYP, hovorí, že umiestnenie univerzity v centre Prahy zohráva dôležitú úlohu v pritiahnutí študentov, ktorí sa obávajú počas štúdia o svoju bezpečnosť a ochranu.

Nové hlavné predmety a budúcnosť

Vzhľadom k rozkvetu a rastu českej ekonomiky, má pán Foutsis ohromné očakávania a ambície pre budúcnosť University of New York in Prague. Teší sa na ponuku nových hlavných predmetov, ako sú Ekonomická informatika, pretože UNYP musí reagovať na potreby svojich študentov a požiadavky trhu.

Celý článok v origináli

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Kde sú všetci? Prečo sme ešte nenarazili na mimozemský život

Podľa hypotézy Veľkého filtra môže byť ľudstvo jednou z prvých civilizácií vo vesmíre.

ŠPORT

Kužmová po veľkej dráme zdolala bieloruskú jednotku

Napínavý duel musel rozhodnúť až tajbrejk tretieho setu.

KULTÚRA

Juliette Binoche pre SME: Láska? Všetci v nej robíme chybu

V novom filme hrá so Gérardom Depardieum, aj keď majú konflikt.


Už ste čítali?