Absolvent UNYP úspešným riaditeľom luxusného hotela!

Autor: University of New York in Prague | 24.11.2016 o 14:46 | (upravené 17.1.2017 o 16:33) Karma článku: 1,57 | Prečítané:  575x

"Ľudia, ktorí študujú na University of New York nie sú čašníci, sú to väčšinou vodcovia," hovorí. "Pokiaľ hľadáte komplexné učebné osnovy, ktoré vám umožnia porozumieť Prahe a Európe, toto je pre vás skvelé miesto."  

Václav Vítek sa každý deň prechádza okolo hotela Quisisana Palace. Sleduje personál, kaviareň, reštauráciu, vidí, ako sa kto má a čo všetko treba urobiť. 

Pán Vítek sa v apríli stal riaditeľom luxusného boutique hotelu, ktorý sa nachádza v malebných Karlových Varoch a zároveň riadi  spoločnosť poskytujúcu služby.

"Nepredávame tu izby alebo apartmány," hovorí. "Predávame emócie."

To, ako preniknúť do pocitov ľudí, je zručnosť, ktorú si zdokonalil štúdiom na University of New York v Prahe v roku 1999. V rámci bakalárskeho štúdia študoval Medzinárodné obchodné vzťahy a neskôr získal MBA v odbore Manažment cestovného ruchu.
Pán Vítek vedel už dávno predtým, ako prišiel študovať na UNYP,  že skončí v hotelovom biznise. Jeho otec sa stal prezidentom medzinárodného združenia hotelov počas komunistickej éry a pán Vítek strávil svoje detstvo cestovaním po nádherných hoteloch po celom svete. Po absolvovaní rakúskej strednej školy vedel, že chce študovať v cudzom jazyku a tak si vybral UNYP kvôli fakulte a rôznorodosti medzinárodných študentov.

"Škola bola vtedy trochu surová, pretože bola nová," povedal, "ale investovala (a stále) vo veľkom investuje do skvelých profesorov z celého sveta. Sú to veľké mená nielen v Českej republike, ale aj v USA."
Keď študoval MBA, Vítek zdieľal program iba so siedmimi ďalšími študentmi. Bol to napr. manažér leteckej spoločnosti, majiteľ hotela a etiópsky študent z Nového Zélandu, ktorý si chcel otvoriť vlastnú reštauráciu. Spočiatku uvažoval, čo sa dá naučiť v takej malej triede, ale po krátkom čase zahodil akékoľvek pochybnosti.

"Bol to skvelý mix ľudí, ktorí nemali so mnou nič spoločné, ale zdieľali sme rovnakú vášeň pre služby a podnikanie," spomína.

Okrem magisterského štúdia pán Vítek študoval psychológiu a marketing, kde ho jeho profesor naučil "myslieť medzi riadkami" a ako sa prezentovať pred ľuďmi - vlastnosť, ktorú ako manažér veľmi využíva. Tento aktívny prístup k učeniu a jeho stretávania sa s rôznymi kultúrami mu pomohli udržať sa na čele v odvetví, v ktorom, ako povedal, "musíte byť stále lepším, nie stáť na rovnakej úrovni".

Tento druh vzdelávania sa mu vyplatil. Po promóciách nabral svoj smer v oblasti hotelierstva. Začínal ako manažér v Czech Tourism, neskôr pracoval ako riaditeľ pre predaja a marketing v hoteli Augustine, až dosiahol svoju súčasnú pozíciu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?