Absolvent UNYP o krok ďalej – získal podporu pre chytrú ochranu domovov na Kickstarteri

Autor: University of New York in Prague | 5.4.2016 o 10:21 | (upravené 20.5.2016 o 17:58) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  80x

“Chytré technológie budú v budúcnosti prítomné všade. Budú sa jednoducho používať a budú perfektne integrované do nášho okolia. Budú rozumieť a predvídať naše potreby, ušetria nám čas a energiu a zjednodušia nám život."

"Angee je prvým krokom k tejto predstave budúcnosti.”

Tomáš Turek, podnikateľ v oblasti softwaru, ktorý vyštudoval v roku 2008 program BA in Business Administration na University of New York in Prague, zbiera príspevky od ľudí na vytvorenie inovatívneho bezpečnostného a komunikačného systému, ktorý ma za cieľ zmeniť spôsob, akým chránime a spájame naše domovy. Financovanie systému s názvom Angee pochádza prevažne z úspešnej crowdfundingovej kampane na Kisckstarteri, prostredníctvom ktorej sa podarilo vyzbierať viac ako 125 tisíc dolárov len za prvých päť dní od vypísania zbierky.

Angee je prvým skutočne autonómnym domácim zabezpečovacím systemom, ktorý používa pohyb a približovacie senzory na zabezpečenie celého obvodu domu. Angee monitoruje ľudskú prítomnosť v dome spoľahlivejšie ako ktorékoľvek iné zariadenie na trhu a obsahuje rôzne bezpečnostné algoritmy a módy na personalizovanie vašich bezpečnostných potrieb. Angee umožňuje používateľom monitorovať viaceré miestnosti a miesta na viacerých lokáciách (vasa kancelária alebo dom starých rodičov), a to cez príťažlivú mobilnú aplikáciu. Kamera sa dokáže otáčať o 360 stupňov, aby sledovala pohyb, a tiež kohokoľvek, kto vsúpi do domu, identifikuje ešte na prahu a technológiu rozpoznania hlasu použije ako sekundárny spôsob identifikácie. K tomu sa ešte informácie zo systému ukladajú do cloudu a upozornenia sú posielané priamo do mobilného telefónu. Ak je to potrebné, je možné z mobilného telefónu aj kontrolovať všetky sledované priestory na časovej osi. Jednoducho ochraňuje váš domov dvojnásobne kombináciou hlasom ovládaným, internetovým a kamerovým asistentom. “Je to ako Amazon Echo na steroidoch,” tvrdí Tomáš.

Tomáš oceňuje čas strávený štúdiom na UNYP najmä preto, že získal schpnosti pre riadenie biznisu na dnešnom globálnom trhu a hovorí, že kontakty a priatelia, ktorých v tom čase získal, sú neoceniteľné. “Štúdium praktických a reálnych biznisových prípadov priamo v učebni a skúsenosť s úlohami zameranými na kritické myslenie mi dodali sebavedomie ako aj základy na skok rovnými nohami do môjho vlastného biznisu,” dodal Tomáš.

UNYP je jedna z mála univerzít v Strednej Európe, ktorá ponúka príležitosť získať titul akreditovaný v Európe a zároveň titul akreditovaný v USA. Navyše ponúka aj akreditáciu českým Ministerstvom školstva a udržiava dlhotrvajúcu spoluprácu s Empire State College, štátnou univerzitou v New Yorku. Všetky programy sú vyučované v angličtine a pomáhajú získať nielen základné vedomosti pre biznis, ale tiež rozvinúť u študentov prezentačné schopnosti a kritické myslenie, ktoré budú vo svojich existujúcich aj budúcich kariérach potrebovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?