University of New York in Prague otvára nový magisterský odbor Psychológia

Autor: University of New York in Prague | 26.2.2016 o 11:00 | (upravené 26.2.2016 o 16:44) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  144x

University of New York in Prague (UNYP) s potešením oznamuje, že Ministerstvo školstva, mládeže a športu Českej republiky udelilo akreditáciu jej najnovšiemu vysokoškolskému vzdelaniu v odbore psychológia.

UNYP je jednou z popredných anglojazyčných vysokých škôl v strednej a východnej Európe a teraz sa stala prvou súkromnou vysokou školou v Českej republike, ktorá poskytuje ucelené vzdelanie v oblasti psychológie. Ako jediná vysoká škola v Českej republike ponúka psychologické vzdelanie v anglickom jazyku a zároveň je jednou z dvoch vysokých škôl v Prahe, ktoré ponúkajú tento odbor. Absolventi tohto programu posilnia svoje teoretické základy v niekoľkých oblastiach psychológie a súčasne získajú špecifické znalosti a profesijné kompetencie, ktoré im umožnia výkon profesie psychológa a eventuálne zaradenie do nadväzných špecializačných príprav alebo postgraduálneho vzdelávania.

Vo väčšine krajín je pre vykonávanie psychologickej praxe nevyhnutné magisterské vzdelanie. Magisterský študijný program na UNYP, v rámci ktorého študenti musia absolvovať stáže, je pre študentov obzvlášť atraktívny predovšetkým kvôli možnosti získať dodatočnú kvalifikáciu, stretnúť potencionálnych zamestnávateľov, alebo si vybudovať klientsku základňu.

University of New York in Prague otvára nový magisterský odbor Psychológia

Vzdelanie v odbore psychológie poskytuje študentom ucelený prehľad o širšej psychologickej problematike na magisterskej úrovni. Program vychádza z pokročilej úrovne teoretických predmetov (napr. aktuálne témy všeobecnej psychológie a psychológie osobnosti, aktuálne témy vývojovej psychológie), ktoré poskytujú základ pre ukotvenie nadväzných aplikovaných disciplín (klinická psychológia a psychológia zdravia, školská a pedagogická psychológia, psychológia práce). Neoddeliteľnou súčasťou štúdia sú praxe a stáže, ktoré poskytujú absolventom možnosť osvojiť si získané poznatky a zručnosti v praxi. Zásadnou súčasťou je aj príprava  samostatnej vedeckej činnosti a možnosti ďalšej vedeckej špecializácie. Študijný program kladie na študentov vysoké nároky a to ako v oblasti teoretickej prípravy, tak aj v oblasti realizácie praxe a vedeckého projektu. Študijný program je koncipovaný tak, aby bol v súlade s medzinárodnými požiadavkami European Diploma in Psychology pre magisterský stupeň v odbore psychológia. Program je vyučovaný poprednými odborníkmi v odbore psychológie z Českej republiky, USA, ale aj mnohých ďalších krajín, ako je Edel Sanders, Ph.D. kandidátka v oblasti vzdelávania a psychológie na University of Cambridge, Dr. Julia Shaw, Ed. D. v oblasti vývoja človeka a psychológie na Harvard University, doc. PhDr. Marek Preiss, Ph.D., vedúci oddelenia klinickej psychológie Národného ústavu duševného zdravia, doc. PhDr. Radek Ptáček, Ph.D., vedúci oddelenia vzdelávania Českej lekárskej komory a Dr. Filip Smolík z Akadémie vied ČR.

"Akreditácia tohto programu je priamym dôsledkom nedávnych zmien na UNYP a celkového pozdvihnutia étosu školy. Som nesmierne rada, že môžem byť súčasťou dynamického tímu tu na univerzite, "hovorí Edel Sanders, vedúca katedry psychológie na University of New York in Prague. Katedra nedávno urobila niekoľko významných zlepšení, ktoré zahŕňajú každoročnú študentskú vedeckú konferenciu, založenie nového výskumného centra (Center for Advanced Behavioral Research) a spoluzaloženie odborného časopisu Psychology Observer. "Vysoké akademické nároky katedry psychológie vyvažuje priateľská atmosféra, ktorá na univerzite panuje. Je mi cťou, že môžem na UNYP privítať docenta Radka Ptáčka ako garanta nášho nového magisterského programu, "dodáva Edel Sanders.

Pre viac informácií o UNYP a magisterskom programe v odbore psychológie navštívte naše webové stránky www.unyp.cz alebo nám napíšte na admissions@unyp.cz.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?