Absolventka UNYP urobila ďalší krok – zakladá Designeros

Autor: University of New York in Prague | 19.11.2015 o 15:00 | (upravené 19.11.2015 o 15:08) Karma článku: 1,42 | Prečítané:  405x

Nela Sotonová je úspešná mladá žena s mnohými skúsenosťami, ktorá získala investíciu pre svoj startup Designeros v Silicone Valley.

Vo svojich 28 rokoch už hovorí siedmymi jazykmi, našla designérov pre svoju značku počas svojho pobytu v Singapúre, pomáhala s rozbiehaním vysokoškolských kurzov na univerzitách v Hong Kongu a Singapúre a momentálne zastáva pozíciu projektovej manažérky v Komerčnej banke.

“Výučba v angličtine na bakalárskom štúdiu bola pre mňa veľkým prínosom. Vedela som, že chcem navštevovať americkú univerzitu a študovať v angličtine. Celkom iste mi k úspechom prispela moja pokročilá angličtina, ktorú som získala na University of New York in Prague, čo neskôr viedlo k ďalšiemu cieľu, keď som získala titul MBA na univerzite FIU v Spojených štátoch. Ak by som si mala vybrať, čo mi pomohlo najviac, boli by to získané prezentačné schopnosti. Na UNYP sme často písali eseje, čo mi umožňuje napísať články a e-maily v angličtine bez zbytočného premýšľania. Prezentačné schopnosti a písanie sú pre mňa esenciálne aj dnes, pretože ich každý deň používam v práci,” povedala Nela o svojich rokoch strávených na UNYP a dodala:


 

“Zásadný zlomový bod na ceste k úspechu sa objavil počas toho, ako môj známy študoval MBA na UNYP. My dvaja sme spolu s ešte jedným kamarátom začali budovať startup – sieť spoločenských aktivít. Aj keď som už v tom case skončila štúdium na UNYP, zostala som v kontakte s mnohými študentami a absolventmi, ktorí nakoniec nastúpili na UNYP na MBA program. Práve vďaka týmto kontaktom sa mi podarilo vstúpiť do komunity startupistov, založiť svoj tím a nájsť designérov. Tak začala moja cesta online biznisom a doviedla ma až k Designeros.”

Nela momentálne vedie prvú e-tradingovú platformu Komerčnej banky, ktorá začala fungovať pred rokom v novembri a medzičasom sa dostala do ostrej prevádzky.

Pokračuje aj v riadení Designeros, onlinovej galérie, ktorá umožňuje prehliadku diel designérov a módnych návrhárov, čím im pomáha etablovať ich značku. Každý článok má kurátora, a preto musia byť designéri pre získanie miesta na webstránke originálni. Cieľom spoločnosti je spojenie dvoch svetov; sveta designérov a sveta milovníkov designu.

“Obrovskou pridanou hodnotou chodenia na UNYP je medzinárodná komunita – myslím tým najmä otvorenosť mysle a nadviazanie nových kontaktov s ľuďmi, na ktorých natrafíte,” vysvetľuje Nela. “Interakcia s ľuďmi z celého sveta vám umožní sledovať globálne trendy hoci aj z Prahy.”

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?