PR riaditeľ firmy Havas Worldwide sa vracia do UNYP!

Autor: University of New York in Prague | 7.10.2015 o 14:00 | (upravené 19.11.2015 o 12:35) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  311x

"Jedným z najväčších prínosov štúdia na UNYP sú získané kontakty a vzájomne prospešné známosti, a to nielen so spolužiakmi, ale aj s profesormi. Stretnete tu ľudí z mnohých krajín a učíte sa jeden od druhého."

Martin Pavlíček (35) získal prvý bakalársky titul v odbore Komunikácia a masmédiá na University of New York in Prague, pokračoval v štúdiách na magisterskom programe v odbore Profesionálna a obchodná komunikácia, taktiež na UNYP, a potom zavŕšil svoje vzdelanie ziskom MBA so zameraním na marketing o pár rokov neskôr. Samozrejme, kde inde ako na UNYP. Tento rok sa Martin vracia na univerzitu ako prednášajúci PR a komunikácie.

 

"Kruh sa uzavrel. Začal som vyučovať pokročilé PR tretiakov a štvrtákov na bakalárskom programe. Rád by som odovzdal svoje skúsenosti ďalej škole,” hovorí Martin, momentálne senior riaditeľ pre PR v spoločnosti Havas Worldwide Prague a predtým riaditeľ korporátnej komunikácie v UPC Česká republika. Martin veľmi dobre rozumie tomu, že pridanou hodnotou štúdia na UNYP sú kontakty, ktoré poslucháč získava, a vzájomne prospešné vzťahy. Vďaka svojim spolužiakom získal napríklad informáciu o svojom prvom zamestnaní v oblasti komunikácie – a to hneď v spoločnosti ČEZ. Práve tento výkop významne ovplyvnil jeho budúcu kariétu. Počas magisterského a MBA štúdia dostal príležitosť stretávať sa s profesionálmi, ktorí mali viac ako päťročné skúsenosti v odbore, ľuďmi v manažérskych funkciách, vrátane profesorov. “Marketing napríklad vyučoval profesor, ktorý mal dobré konexie v Silicon Valley. Takéto stretnutia vás neskutočne obohacujú,” priznáva Martin.

Prizmou svojej dnešnej pozície vyučujúceho ešte viac oceňuje odlišný prístup k výučbe. V porovnaní s českými univerzitami, kde sa študenti učia z kníh a prednášok, a kde je hodnotenie založené na písomnom a ústnom preskúšavaní, na UNYP je súčasťou štúdia a hodnotenia diskusia s vyučujúcimi, kladenie otázok a samozrejme tímová práca a hľadanie riešení. “Študenti sa navyše neučia len od vyučujúcich, ale aj od seba navzájom, učitelia od študentov a študenti od učiteľov. Podobný 360-stupňový model sa používa aj na spätnú väzbu ako študentom, tak aj učiteľom. Ľudia sú tu naozaj pripravovaní na život, pretože práve takto to chodí na pracovisku,” dodáva Martin.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?