Chceš sa stať psychológom? Príď študovať na UNYP

Autor: University of New York in Prague | 14.8.2015 o 8:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1528x

Ročne sa na psychológiu prihlási niekoľko tisíc uchádzačov. Niet sa čomu čudovať, je to lákavé štúdium. No zároveň nie je ani jednoduché. Vyžaduje si veľa driny a je náročné sa v tomto odbore uplatniť, ak nemáš potrebné tituly. 

Psychológia je veda, ktorá má široký rozsah. Môžeš sa zamerať na experimentálnu psychológiu, neuropsychológiu, klinickú, poradenskú, sociálnu či psychológiu osobnosti atď. Na UNYPE ti bakalárske štúdium poskytne základ v tejto vede, ale aj praktické skúsenosti v jej hlavných oblastiach.

Vyber si vysokú školu psychológie, ktorá ťa bude baviť

U nás získaš znalosti z teórie moderného psychologického myslenia. Vďaka vedeckým a biologickým poznatkom sa zlepšíš v kritickom myslení a naučíš sa analyzovať. Kurzy sú špecializované na mieru, a preto získaš to, čo potrebuješ. Nebudeme ťa zaťažovať žiadnymi zbytočnými informáciami.

Budeš využívať psychologické metódy, ako sú pozorovanie, experiment, dotazník, interview, rozhovor, sociometria i kauzistika. Každá jedna z týchto metód má svoje postupy a pravidlá, ktoré sa dodržujú pre čo najpresnejšie získanie relevantných informácií.

 

 

Podľa zamerania, ktoré si vyberieš, ťa zasvätíme do liečby duševných chorôb, do riešenia rodinných alebo pracovných problémov ľudí, ktorí budú raz potrebovať tvoju pomoc. Byť psychológom nie je iba povolanie, ale aj poslanie pomáhať ľuďom, zlepšiť im život, dostať ich z problémov a usmerniť ich. Každý psychológ musí mať potrebné vzdelanie, no tým to nekončí, vzdelávať a získavať ďalšie nové poznatky by mal aj naďalej. Jeho úlohou nie je pacientov kritizovať, ale radiť a pomáhať im tak, aby mu dôverovali.

Výhoda štúdia psychológie je, že sa môžeš zamerať na akúkoľvek oblasť. Môžeš si otvoriť manželskú poradňu, stať sa detským psychológom, pracovať v pedagogicko-výchovnej poradni, vo firmách ako personalista v riadení ľudských zdrojov, otvorená ti je aj reklama, súdnictvo a mnoho ďalších.

S titulom UNYP to dotiahneš ďaleko

Ak absolvuješ bakalárske štúdium na UNYP, získaš odrazový mostík pre ďalšie príležitosti, ako je postgraduálne alebo iné štúdium. Ak saprihlásiš na americké bakalárske štúdium, získaš titul udelený od Empire State College, State University of New York. Ak chceš získať viac, po štátnych skúškach na teda čaká diplom UNYP, ktorý je akreditovaný Ministerstvom školstva. S týmito diplomami získaš uplatnenie kdekoľvek. UNYP má vybudované dobré meno po celom svete, preto je to pre teba skvelá príležitosť, ako získať to, po čom túžiš.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?