Štúdium na MBA: zažiješ prax na vlastnej koži

Autor: University of New York in Prague | 27.4.2015 o 14:52 | Karma článku: 2,23 | Prečítané:  797x

Štúdium na vysokej škole dnes už nie je žiadna rarita. Veľa študentov, ktorí ukončili stredoškolské vzdelanie pokračujú ďalej a snažia sa získať titul Bc. a neskôr aj Mgr. Dnes sú na väčšinu pracovných pozícií tieto tituly potrebné. Bez nich je niekedy naozaj obtiažne dostať svoj vysnívaný „džob”. Najmä ak máte vysoké ciele, budú na vás kladené aj vysoké nároky.   V poslednom čase sa stretáme aj s názorom, že vysokoškolský titul má dnes už snáď každý. Preto je dôležité odlíšiť sa od ostatných. Urobiť niečo viac pre svoju budúcnosť. Ak rozmýšľaš nad tým, že chceš pôsobiť v dobrej firme na vyššom poste, mal by si vedieť o štúdiu MBA (Master of Business Administration).  

Kto študuje na MBA

MBA štúdium si vyžaduje ukončenie aspoň bakalárskeho stupňa štúdia. O titul MBA majú záujem študenti, ale aj zamestnaní ľudia, podnikatelia a všetci tí, ktorí chcú rozšíriť svoje znalosti v oblasti podnikania, riadenia spoločnosti a získať tak lepšie možnosti na trhu práce.

Možnosti štúdia sú viaceré. Môžeš si vybrať denné štúdium, kde sa budeš vyučovaniu venovať naozaj naplno alebo sa budeš vzdelávať popri zamestnaní vo svojom voľnom čase. Existuje aj možnosť výučby cez online kurzy, pokiaľ máš problém s dochádzaním do školy. Pred tým, ako sa ale rozhodneš pre toto štúdium, mal by si si uvedomiť, že do štúdia budeš musieť investovať svoj čas, snahu aj peniaze.

Keď nemáš prax, nemáš nič

Presne tak. Štúdium na vysokej škole môže síce absolvovať skoro každý z nás, no ak nezískaš počas štúdia prax, ako keby si ani nebol. Brigády, aktivity, zapájanie sa do dobrovoľníctva – to všetko sú skúsenosti, ktoré sa oplatí napísať do životopisu. Väčšina škôl má ten problém, že síce učí množstvo predmetov, ale bez praktických riešení. No v MBA je to inak!

Štúdium MBA ti ponúka aj praktickú výučbu

Tu sa praktickej výučbe nevyhneš. Pokiaľ chceš zistiť, ako sa má riadiť podnik, budeš si musieť vyskúšať viacero praktických situácií na vlastnej koži. Na to, aby si si založil vlastnú spoločnosť potrebuješ veľa znalostí. Naši vysokokvalifikovaní profesori sú ľudia z praxe a ukážu ti, ako na to. Uvidíš, ako to funguje v skutočnom svete. Vedenie diskusií, uzavretie dohody, identifikovanie problému vo firme, analýzy a výskumy, skutočné riešenie problému...to všetko budeš musieť absolvovať. Preto nebudeš mať problém zaradiť sa po ukončení tohto štúdia do sveta podnikania a riadenia.

Závisí už len na tebe, o aké zameranie máš záujem. Môžeš si vybrať MBA so zameraním na:

  • financie a bankovníctvo,

  • riadenie,

  • riadenie projektov,

  • podnikanie,

  • marketing.

Chyť svoju budúcnosť do vlastných rúk a nauč sa veci, ktoré ťa posunú ďalej. Štúdium MBA môžeš absolvovať na University of New York v Prahe . Spoznáš nových ľudí, zlepšíš sa v anglickom jazyku a získaš nenahraditeľné praktické skúsenosti.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?