Namier si to priamo do vrcholového manažmentu... s MBA!

Autor: University of New York in Prague | 22.12.2014 o 15:54 | (upravené 23.12.2014 o 10:14) Karma článku: 2,71 | Prečítané:  943x

MBA – to nie je skratka žiadneho basketbalového tímu v USA. Hoci brány do USA vám otvoriť skutočne môže. Ide totiž o medzinárodne uznávaný titul Master of Business Aministration, vďaka ktorému sa dostanete na tú najlepšiu cestu do vrcholového manažmentu nadnárodných spoločností.

Tento titul predstavuje ukončenie vysokoškolského postgraduálneho študijného programu. Spravidla sa zameriava na oblasť manažmentu a väčšinou sa realizuje diaľkovým štúdiom. Získanie titulu MBA totiž preferujú najmä už zamestnaní ľudia, ktorí chcú a vedia zo života vyťažiť maximum.

Je na tebe, čo si vyberieš...

Aké veľké sú tvoje ambície? Ako ďaleko siahajú tvoje životné ciele? Množstvo ľudí sa dnes uspokojí s priemerom a celý život tak dobrovoľne strávi v zamestnaní s priemerným či podpriemerným platom, v ktorom ani náhodou nedokážu uplatniť všetky svoje vedomosti či skúsenosti. Neraz pracujú na pozícii, ktorá ich nenapĺňa a neprináša im radosť. Ale veď načo sa sťažovať, keď množstvo ľudí nemá ani toľko, čo mám ja. Aj to je jedna z možností, ako sa dá pozerať na svoj život.

Nebuď priemer

Druhá možnosť je úplne opačná. Neuspokojiť sa s tým málom, čo mi zatiaľ život poskytol, ale makať na sebe a vidieť sa niekde úplne inde. S lepším platom a v práci, v ktorej sa bude naplno rozvíjať moja osobnosť. Stačí sa začať na život pozerať trochu inak a vnímať celé to široké spektrum možností, ktoré mi ponúka. Veď, koniec-koncov, na svete je množstvo ľudí, ktorí majú oveľa viac, ako to, čo mám ja. A  mnohí z nich sú dokonca ochotní predať svoje know-how aj ďalej. Kde ich môžeš nájsť? Na UNYP, ak sa rozhodneš pre štúdium MBA.

Vedomosti, skúsenosti a kontakty

Medzinárodne uznávaný titul MBA je dnes síce na západe štandardom, v našich končinách však stále ide o veľké plus oproti ostatnej konkurencii. Dá ti nielen obrovskú pridanú hodnotu vo forme vedomostí a skúseností od fundovaných lektorov, vedúcich pracovníkov z praxe, či osvojení si praktických a strategických podnikateľských znalostí, ale aj veľa cenných kontaktov. Je totiž veľký predpoklad, že tvoji spolužiaci budú kvalifikovaní zamestnanci veľkých firiem, ktorí už majú isté postavenie, skúsenosti a kontakty, no prostredníctvom UNYP sa plánujú dostať priamo do vrcholového manažmentu spoločnosti.

Nič sa vám neoplatí viac, ako investícia do seba samého

Šetriť môžeš kdekoľvek, na kúrení, na spotrebe elektriny, môžeš menej jazdiť autom, odkladať si pravidelne peniaze bokom, nerozhadzovať na zbytočné rozmary, večierky... Možností šetrenia je neúrekom, nikdy však nešetri na nesprávnom mieste – teda na sebe.

Kvalitný MBA titul z kvalitnej univerzity, ako je napríklad University of New York v Prahe, ti môže zabezpečiť lepšiu pozíciu a viac peňazí. Pri výbere miesta, kde budeš študovať MBA program, sa preto rozhodne nepozeraj len na finančnú stránku, ale hlavne na kvalitu vyučovania.  Pretože každá správna investícia sa ti časom niekoľkonásobne vráti.

UNYP ponúka prestížne MBA kurzy so svetovými univerzitami. Zárukou efektivity štúdia a výsledkov sú kvalifikovaní a skúsení predstavitelia a odborníci, ktorí študentom predávajú svoje cenné skúsenosti. Učiť sa tak môžeš od najlepších vysokoškolských profesorov z Harvardu a La Salle či od vedúcich pracovníkov významných spoločností ako Coca-Cola, British Telecom či Volkswagen.

Čo dáš, to sa ti niekoľkonásobne vráti

Ak zainvestuješ do kvalitného štúdia MBA, nebudeš ľutovať. Dôkazom je napríklad prieskum, ktorý hovorí o tom, že väčšina absolventov  MBA na UNYP bola povýšená do ôsmich mesiacov od získania titulu a už po troch rokoch od absolvovania sa ich mzdy zvýšili až o 46 % oproti ich kolegom bez MBA.

Keď MBA, tak za hranicami. Nemusíš však cestovať ďaleko

Vo všeobecnosti prevláda v spoločnosti ľudí, ktorí štúdiu MBA rozumejú, mienka, že najlepšie je MBA študovať za hranicami Slovenska. Áno, zmerať sa naozaj treba na renomované školy a pri podozrivo nízkych cenách zbystriť pozornosť a radšej hľadať ďalej. Skutočnú zahraničnú kvalitu však nemusíš hľadať až niekde za oceánom. Všetko, čo potrebuješ pre dosiahnutie tvojich cieľov, na teba čaká na University of New York v nie až tak ďalekej Prahe.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?