Šesť dôvodov, prečo ísť študovať na súkromnú vysokú školu

Autor: University of New York in Prague | 18.3.2014 o 11:48 | (upravené 20.3.2014 o 11:17) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  258x

Súkromná škola - kúpený diplom. Tento názor sa na nás valí zo všetkých strán. Mysli však na to, že budúcnosť si nezaplatíš. Súkromná škola, naopak, v súčasnom školskom systéme predstavuje kvalitu, ktorá ti dá náskok pred ostatnými. Treba si však správne vybrať. Potom sa ti to, čo do štúdia vrazíš, vráti v podobe úspechu a uznania.

 Zdroj: sxc.hu

Prax už počas štúdia
Vysoká škola je, prirodzene, o naberaní vedomostí z tých najrôznejších oblastí. Ak sa však spoja vedomosti s možnosťou ich uplatnenia v praxi už počas štúdia, máš vyhraté. Presne toto ti ponúka súkromná vysoká škola University of New York v Prahe, ktorá dáva dôraz najmä na praktické štúdium. A kým ostatní po ukončení štúdia na VŠ budú tráviť roky získavaním praxe, ty budeš tým, ktorý im ju možno bude poskytovať.

Naučí ťa premýšľať
Učiť sa, učiť sa, učiť sa. Stop! Na UNYP musíš premýšľať. Ak sa totiž nenaučíš v živote využívať to, čo si sa naučil počas štúdia, bola by to naozaj strata času. Mnohé vysoké školy každoročne chŕlia titulovaných nezamestnaných. Nebuď ako ostatní. Hľadaj školu, ktorá sa zameriava na kvalitu, nie na kvantitu a naučí ťa premýšľať a prezentovať svoj názor.

Dvere do sveta
Chceš vycestovať do sveta? Zbaľ si veci a odcestuj do Prahy na UNYP. Nielen že na tejto škole stretneš mnoho ľudí z rôznych krajín. Vyučovať ťa budú tiež zahraniční lektori z praxe. Informuj sa aj o možnosti získať dvojitý diplom. S ním sa neskôr môžeš uplatniť tak v Európe, ako aj v Amerike. Po skončení štúdia tak môžeš z Prahy odletieť rovno niekam za „veľkú mláku". Ak teda chceš preraziť do sveta, súkromná škola ťa pripraví aj po jazykovej stránke.

Zahraničie na vlastnej koži
Učenie slovnej zásoby a vypĺňanie gramatických cvičení ťa nikdy nenaučí používať jazyk plynule a prirodzene. Jazyk si treba okúsiť najlepšie s „native speakerom". A čo ak je aj svetovou elitou v tvojom odbore? S tými sa však na verejných vysokých školách až tak často nestretneš. Preto sa informuj o kvalitných vysokých školách, ktoré poskytujú výučbu v cudzom jazyku.

Ideálne je tiež to, ak škola spolupracuje v prestížnymi medzinárodnými univerzitami v Európe i Spojených štátoch. Okús si zahraničie na vlastnej koži, nielen v učebniciach. Dokonca, niektoré súkromné školy dnes ponúkajú svojim študentom už počas štúdia profesionálne stáže v zahraničí, ktoré môžu viesť až k trvalému zamestnaniu. Ak ťa to teda doma už prestalo baviť, vieš, čo máš robiť.

Keď škola nie je závislá od štátu
Súkromné školy si robia svoju vlastnú „politiku". Nikto ich nenúti prijímať nezmyselné počty študentov na neuplatiteľné odbory. Vďaka menšiemu počtu prijímaných študentov sa dočkáš lepšieho a najmä individuálnejšieho prístupu. Samozrejme, k súkromným vysokým školám patrí aj ich kvalitnejšie vybavenie.

Čo dáš, to sa ti vráti
Samozrejme, nie každý si môže dovoliť študovať na súkromnej vysokej škole.(Aj keď vždy treba myslieť aj na štipendiá, ktorými škola odmeňuje tých najlepších) No aj ten, kto si to dovoliť môže, nechce svoje peniaze vyhodiť do vzduchu. Preto si nevyberaj školu podľa nízkeho stupňa náročnosti štúdia. Nehľadaj školu, kde nemusíš robiť prijímacie skúšky, školu, kde od teba nič nebudú vyžadovať. Naopak, hľadaj výšku, ktorej na tebe bude záležať. Výšku, ktorá svojich absolventov považuje za svoju vizitku. Tak čo, ešte stále hľadáš?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?