Nabifľované vedomosti ti stačiť nebudú

Autor: University of New York in Prague | 20.2.2014 o 14:10 | (upravené 21.2.2014 o 10:33) Karma článku: 3,52 | Prečítané:  711x

Staré časy, keď učitelia vtĺkali úbohým študentom kvantá informácií sú preč. Dnes sa oceňuje osobnosť človeka a jeho skúsenosti.

Svet patrí len tým, ktorí sa raz pokúsili dobyť ho.Svet patrí len tým, ktorí sa raz pokúsili dobyť ho.www.sxc.hu

Robiť to, čo nás baví je v súčasnosti veľmi dôležité. Práca, ktorá nás nebaví, je stresujúca a v konečnom dôsledku zbytočná. Naopak tá, ktorá napĺňa, je nielen motivujúca, ale zároveň i vášňou. Dnešný svet si totiž žiada ľudí flexibilných, húževnatých a kreatívnych.

Zamestnávatelia vyžadujú od ľudí perfektnú znalosť angličtiny, prípadne nemčiny alebo iného jazyka. Hľadajú ľudí akčných, s dravou chuťou pre vec. Že takýto človek z teba nikdy nebude? Nie, to si vôbec nemysli. Vysoká škola ponúka človeku obrovské možnosti. To, čo stihneš už počas školy, už nikdy nenahradíš v zaneprázdnenom “dospeláckom” živote. A aby si jedného dňa dostal svoju vytúženú prácu, musíš makať už teraz. Navyše to vôbec nie je zložité - dôležité je byť aktívny a robiť to, čo ťa baví. Vysedávať iba nad knihami už dávno nestačí.

Cestuj


Na cestovaní je úžasné to, že pritom nespoznávaš iba nové miesta, ale sa aj učíš kultúru iného národa. Dnes je pre mladého človeka omnoho jednoduchšie odísť do zahraničia ako kedysi pre našich rodičov. V ponuke je kopec work and travel programov do USA, Kanady a Európskych krajín. Naučíš sa nielen cudzí jazyk, ale získaš priateľov často na celý život.

Cestovanie pomáha vytvárať osobnosť mladého človeka. Po príchode domov z cudzej krajiny človek totiž zmení vnímanie sveta okolo seba. Na jednej strane sa naučí vážiť samého seba, ale i tolerovať iných.

Uč sa cudzie jazyky


Že nemáš toľko energie, aby si chodil na kurz a učil sa nový jazyk? Tak jednoznačne vyskúšaj možnosť s cestovaním alebo so štúdiom v zahraničí. Je pravda, že človek sa najlepšie naučí cudzí jazyk, ak ho bude aktívne používať. Páči sa ti táto forma štúdia, no radšej by si študoval bližšie k domu? To tiež nie je problém.

Vysoká škola University of New York v Prahe poskytuje presne to. Počas bakalárskeho a magisterského štúdia sa za vyučovací jazyk používa iba angličtina. Celé štúdium prebieha systémom amerického vzdelávania. Tento systém uprednosťňuje rozvoj osobných kvalít človeka pred nesystematickým bifľovaním sa. A navyše je to všetko v krásnej Prahe.

Buď akčný, prezentuj sa


Neboj sa, že ti v živote niečo niekedy nevyjde. Aj tí najlepší niekedy pochybili. Neváhaj, prihlás sa do súťaže, tvor nové projekty alebo sa zapájaj do študentských konferencií. Čo na tom, ak ti to nevyjde. Vždy ti ostane skúsenosť, ktorá býva veľakrát na nezaplatenie. Poučíš sa a budeš vedieť, že nabudúce to treba robiť inak.

Pracuj, stážuj, dobrovoľnič


Počas vysokej školy môžeš robiť to, čo ťa baví. Je výhoda, že ťa nikto nenúti do osem hodinovej pracovnej doby, päťkrát do týždňa. Využi možnosť, že si môžeš popri škole zarobiť a pritom praxovať vo svojom odbore. Dobrovoľnícka činnosť alebo prax v odbore je veľkým plus pri vstupných pohovoroch po škole. Zamestnávatelia veľmi radi vidia tvoje úsilie nabrať skúsenosti. S UNYP získaš nielen prax v obore, ale aj cennú referenciu, keďže ide o firmy svetového mena.

Nebuď ovca

Základné heslo znie, buď vždy sám sebou. Ak ťa niekto núti robiť to, čo nechceš, jednoducho, to nerob. Neboj sa vysloviť svoj názor, aj keď je iný ako väčšinový. Nenúť však ani ty iných, aby plne súhlasili s tvojím názorom, pokiaľ sa s ním nestotožňujú. Individualizmus spolu s korektným a férovým prístupom sú totiž vlastnosti, ktoré sú dnes neoceniteľné a určite ti v budúcnosti pomôžu v pracovnom živote. Na UNYP ťa naučia, ako povedať a prezentovať nielen svoje názory.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?