Aké veľké sú tvoje sny?

Autor: University of New York in Prague | 16.10.2013 o 9:00 | (upravené 16.10.2013 o 9:23) Karma článku: 2,70 | Prečítané:  247x

Zabudol si už v dnešnom svete snívať? Veľká chyba - sny ťa posunú ďalej, ako si myslíš. Prestaň počúvať ľudí, ktorí sa ti možno vysmievajú a hovoria, aby si začal žiť v realite. Snívanie ti otvorí dvere do sveta kreativity, a teda aj úspechu.

Snívaj!Snívaj!http://www.sxc.hu/

Čo vlastne robíme, keď snívame? Pripúšťame inú realitu, ako práve zažívame. Predstavujeme si veci, ktoré nemáme a ktoré by sme jedného dňa možno chceli mať. Ďalej sú to úplne iné skutočnosti, ktoré sú iba výplodmi našej fantázie a sú neuskutočniteľné (z čisto racionálneho dôvodu, ak sa napríklad chceme zmeniť na Avatara a pod., no možno práve ty vynájdeš na to technológiu - tak snívaj ďalej!). Poznáme aj snívanie počas spánku, ktoré čiastočne odráža naše podvedomie a veci, ktoré sme zažili.

Väčšinou nás k snívaniu motivuje niečo nedosiahnuteľné, po čom veľmi túžime. Ako ti však otvorí dvere do sveta úspechu? Ak im uveríš a budeš sa snažiť o ich naplnenie. Veľa ľudí im uverilo a sny sa nesplnili -  a práve preto sa snívania vzdali. No i v tomto prípade platí, nikdy sa nevzdávaj. Zlyhá možno prvá snaha, druhá, tretia, no v tej štvrtej sa ti všetko vráti tisícnásobne. Stojí to teda za to?

Tí, ktorí snom neveria, žijú normálny život, zviazaní vo svojej priemernosti. Nikdy im totiž ani nenapadne chcieť viac, veď je to nereálne. Ako sa však niečo stane realitou? Našou aktivitou. No ak sám neuveríš, nikdy sa ani nebudeš o niečo snažiť a pravdepodobne nikdy neprídeš s prelomovým riešením. Snívanie totiť rozvíja aj našu kreativitu a schopnosť veriť málo pravdepodobným východiskám.

Ak si sa pod vplyvom súčasných trendov, tlakov alebo sklamaní vzdal svojich snov, ešte stále nie je neskoro. UNYP totiž rozvíja tvoje sny, pretože vie, ako sú veľmi prínosné pre biznis a kreatívne riešenie problémov. Rozširujú obzory, pomáhajú nájsť odlišnosť vo svete a práve takýchto ľudí chce UNYP vzdelávať. Pridaj sa k študentom UNYPu aj ty a nauč sa opäť snívať!


Viac na www.unyp.cz

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?