Vidíš farby tam, kde ostatní tmu?

Autor: University of New York in Prague | 18.9.2013 o 12:52 | (upravené 5.11.2013 o 13:56) Karma článku: 1,93 | Prečítané:  316x

Každý má triede zopár “mimoňov”. Nikto ich nechápe, nesplývajú s ostatnými, a preto si ich nikto nevšíma. Vláda a aj učitelia majú názor, že ich treba zmeniť - dostať do normálu. Nielen aby skončili školu, ale aby si v budúcnosti vôbec našli nejakú-tú prácu. Neznamená však jedinečnosť oproti ostatným výhodu?

www.fotothing.comwww.fotothing.com

Vo všeobecnosti sa zastáva názor, že ak je niekto iný, určite nie je v poriadku. Potom aj samotní ľudia, ktorí nosia v sebe viac ako len prebraté a naučené názory majú pocit, že sa musia zmeniť. Musia sa prispôsobiť, aby ich ostatní prijali. A potom, bohužiaľ, zanechajú svoj originálny spôsob rozmýšlania, prestanú si na hodinách kresliť po okrajoch zošitov a začnú dávať pozor na vyučovaní. Prestanú snívať. Žijú normálny život. Nič viac.

University of New York in Prague hovorí: “Nie!

My ťa nechceme zmeniť. Podporujeme ťa v snívaní, pretože tak si rozširuješ horizonty, vidíš nové riešenia a veríš, že je možné pre ostatných nemožné.” Všetci sa ťa snažia zmeniť, pretože vidíš veci inak. UNYP rozvíja tvoju jedinečnosť. UNYP hľadá práve takých študentov, ktorých myseľ sa nenechala utlačiť uniformným vzdelávaním a myslením na školách. UNYP je miesto, kam patríš!

Think!

Pedagógovia na UNYP zameriavajú svoje vyučovanie na rozvíjanie predstavivosti a spájajú ju s kritickým myslením. Práve touto kombináciou sa stávajú sny základom inovácií. Uvedomujú si, že ak sa chcete odlíšiť od ostatných a nájsť riešenie tam, kde iný skončili, musíte inak rozmýšlať ako oni. Vidieť farby tam, kde ostatní už vidia tmu. Prednášajúci z praxe to vedia najlepšie, a preto k tomu vedú i študentov bakalárskeho štúdia. Učia ich nielen vyjadrovať svoj názor, ale aj predniesť ho a to najdôležitejšie - vytvoriť si ho.

 

Takže, nesnaž sa zapadnúť, využi svoju jedinečnosť - Think!

Viac na www.unyp.cz

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?