Mama vám klamala o videohrách

Autor: University of New York in Prague | 28.6.2013 o 16:32 | (upravené 28.6.2013 o 17:48) Karma článku: 4,33 | Prečítané:  510x

Patríte k počítačovým nadšencom, ktorí stále bojujú s predsudkami svojho okolia? Trávite nad hrami niekoľko hodín denne? Aj vás prenasleduje pocit, že to nebol stratený čas? Máme pre vás dobrú správu: mali ste pravdu! Vedci konečne uznali, že videohry majú aj pozitívny vplyv na rozvoj človeka. Dospeli hneď k niekoľkým zaujímavým zisteniam.

Hraj, no mysli!Hraj, no mysli!http://cdn.unrealitymag.com/wp-content/uploads/2010/05/videogame

 

Súčasný priemerný hráč má 34 rokov a hrá elektronické hry približne 12 rokov, často až 18 hodín denne. Mnohí z hráčov vyhlasujú, že sa vďaka videohrám naučili po anglicky. Počas hrania sa na nich totiž nalepí mnoho slovíčok. Hráči majú lepšiu koordináciu medzi okom a rukami, čo ocenia najmä budúci chirurgovia. Sú aj omnoho flexibilnejší pri riešení úloh, jednoduchšie nachádzajú riešenia a analyzujú situácie. Dokážu sa rozhodnúť až o 25 % rýchlejšie ako "nehráči", pričom sa nezhorší správnosť ich rozhodnutí.

Deti videohrám vďačia za väčšiu kreativitu, jednu z najcennejších vlastností u súčasného uchádzača o prácu. Podľa výskumov vôbec nezáležalo na tom, aké hry deti hrali: či už strategické, športové alebo bojové. Deklaruje to Michiganská štátna univerzita na základe trojročnej štúdie pozorujúcej približne 500 stredoškolákov. Naopak, používanie mobilov a počítačov na iné účely nemalo na zväčšenie kreativity žiaden dopad.

Čo je ale najdôležitejšie, videohry prebúdzajú v ľuďoch chuť zlepšovať sa v práci s technológiami. To je vo svete, ktorý začína ovládať IT, mimoriadne dôležité. Bohužiaľ, na úspech v IT sektore, jednom z najlepšie platených odvetví súčasnosti, to nestačí.

Pokiaľ sú vám počítače blízke, avšak nechcete nad nimi tráviť celé dni programovaním, odporúčame vám obor IT management. Tento bakalársky odbor zastrešuje naša partnerská univerzita Empire State College (ESC), State University of New York, takže získate vysoko cenený americký titul bakalára. Počas štúdia sa naučíte porozumieť štruktúre IT, ako aj jeho špecifikám. Pochopíte procesy tvorby softvérov, programovania a taktiež vám ponúkne rozhľad potrebný na obhájenie IT projektov v spoločnosti.

Hráči videohier sú na UNYP (University of New York in Prague) vítaní: oceňujeme schopnosť samostatného rozhodovania sa a myslenia. Našim cieľom nie je produkovať absolventov s jednotnými názormi, ale naopak, silné individuality. Naši pedagógovia počas vyučovacích hodín uprednostňujú aktívnu diskusiu pred monológmi a zastávajú názor, že škola má v prvom rade naučiť človeka myslieť. Naše stanovisko je teda jasné: hrajte videohry, ale najmä Think!


Ktorá videohra vám dala najviac? Spozorovali ste na sebe rýchlejšie reakcie oproti "nehráčom"?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?