Think BIG, Think Start-up.

Autor: University of New York in Prague | 30.4.2013 o 18:24 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  394x

Až 40 % študentov plánuje začať podnikať po skončení školy. Vie ich na to štúdium pripraviť? Dokážu uspieť na vysoko konkurenčnom trhu bez mentoringu skúsených pedagógov? Súčasní študenti sú plní energie a inovatívnych nápadov, snívajú o práci na vlastnom projekte, vybudovaní vlastnej firmy, jedným slovom: túžia po  Start-upe.

Komu sa nelení, tomu sa zelení! :)Komu sa nelení, tomu sa zelení! :)zdroj: fotolia_582828_s.jpg

 

 

Čo presne vyjadruje slovo start-up? Vo všeobecnosti sa jedná o začínajúci, často veľmi nádejný a inovatívny projekt, ktorý má potenciál rýchleho rastu, avšak z pravidla odmedzený rozpočet. Percento úspešnosti je ale veľmi malé: až 9 z 10 start-upov zlyhá. Aj napriek tomu takýto typ projektu láka mnohých študentov. Základom každého dobrého start-upu je totiž energia jeho zakladateľov a ich vízia. Práve vďaka nej sa vedia vo veľkej konkurencii uplatniť aj neskúsení podnikatelia.

Podľa prieskumu spoločnosti Vodaphone si až 35 % študentov myslí, že školy podnikateľské plány svojich študentov nepodporujú. Treba uznať, že je to vcelku zarážajúce číslo. Vysoké školy by predsa mali pripraviť svojich študentov na úskalia podnikateľského života a motivovať ich k samostatnosti. Niektorým odborom sa to zjavne darí lepšie, ako iným: podľa prieskumu najviac záujemcov o podnikanie po škole je medzi študentmi technických (46 %), ekonomických (38 %) a humanitných (32 %) vied.

Štvorročný bakalársky obor Business Administration na UNYP ponúka komplexné vzdelanie, zamerané na marketing, management, účtovníctvo i právo. Vďaka širokej ponuke povinných predmetov, voliteľných a doplnkových kurzov, získa študent výborný základ pre založenie vlastnej firmy. Medzinárodný kolektív vyučujúcich i samotných študentov môže byť výhodou najmä pre start-upy, ktoré sa väčšinou zameriavajú na zahraničné trhy.

Nečakajte, kým skončíte školu. Makajte na sebe už počas štúdia a naplňte si svoje podnikateľské sny!

Think BIG! UNYP

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?