Think BIG, Think Start-up.

Autor: University of New York in Prague | 30.4.2013 o 18:24 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  392x

Až 40 % študentov plánuje začať podnikať po skončení školy. Vie ich na to štúdium pripraviť? Dokážu uspieť na vysoko konkurenčnom trhu bez mentoringu skúsených pedagógov? Súčasní študenti sú plní energie a inovatívnych nápadov, snívajú o práci na vlastnom projekte, vybudovaní vlastnej firmy, jedným slovom: túžia po  Start-upe.

Komu sa nelení, tomu sa zelení! :)Komu sa nelení, tomu sa zelení! :)zdroj: fotolia_582828_s.jpg

 

 

Čo presne vyjadruje slovo start-up? Vo všeobecnosti sa jedná o začínajúci, často veľmi nádejný a inovatívny projekt, ktorý má potenciál rýchleho rastu, avšak z pravidla odmedzený rozpočet. Percento úspešnosti je ale veľmi malé: až 9 z 10 start-upov zlyhá. Aj napriek tomu takýto typ projektu láka mnohých študentov. Základom každého dobrého start-upu je totiž energia jeho zakladateľov a ich vízia. Práve vďaka nej sa vedia vo veľkej konkurencii uplatniť aj neskúsení podnikatelia.

Podľa prieskumu spoločnosti Vodaphone si až 35 % študentov myslí, že školy podnikateľské plány svojich študentov nepodporujú. Treba uznať, že je to vcelku zarážajúce číslo. Vysoké školy by predsa mali pripraviť svojich študentov na úskalia podnikateľského života a motivovať ich k samostatnosti. Niektorým odborom sa to zjavne darí lepšie, ako iným: podľa prieskumu najviac záujemcov o podnikanie po škole je medzi študentmi technických (46 %), ekonomických (38 %) a humanitných (32 %) vied.

Štvorročný bakalársky obor Business Administration na UNYP ponúka komplexné vzdelanie, zamerané na marketing, management, účtovníctvo i právo. Vďaka širokej ponuke povinných predmetov, voliteľných a doplnkových kurzov, získa študent výborný základ pre založenie vlastnej firmy. Medzinárodný kolektív vyučujúcich i samotných študentov môže byť výhodou najmä pre start-upy, ktoré sa väčšinou zameriavajú na zahraničné trhy.

Nečakajte, kým skončíte školu. Makajte na sebe už počas štúdia a naplňte si svoje podnikateľské sny!

Think BIG! UNYP

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?