Nebifli sa! Mysli ako psychológ.

Autor: University of New York in Prague | 9.4.2013 o 18:50 | (upravené 13.4.2013 o 16:25) Karma článku: 3,74 | Prečítané:  1016x

Prečítajte si nasledovné vyjadrenie a do pár sekúnd povedzte prvé, čo vám príde na rozum. Pálka s loptičkou stoja 1,10 eur. Pálka je o 1 euro drahšia ako loptička. Koľko stojí loptička?

Koľko stojí loptička?Koľko stojí loptička?

 

 

 

 

Odpovedali ste, že loptička stojí 10 centov? Tak si to poriadne prepočítajte ešte raz. Renomovaný psychológ Daniel Kahneman vo svojej kniheThinking. Fast and slow." tvrdí, že i keď vaša odpoveď bola nesprávna, je u väčšiny ľudí rovnaká. Prečo? Ľudia myslia intuitívne a odpovedajú na ľahko vyzerajúcu otázku automaticky, pričom viac využívajú rýchle myslenie ako to pomalé.

Autor svoje poznatky z klinickej psychológie skúmal na ľuďoch priamo v praxi a to podobným testovaním, aké sme vám ukázali.

Think!

Psychológia vám poskytne celkom iný pohľad a to nielen na svet a ľudí v ňom, ale aj na niečo viac, na to ako myslíme a akí sme. Biflenie zahoďte za hlavu a začnite myslieť. Psychológia na UNYP je o myslení, spájaní teoretických poznatkov s praktickými skúsenosťami a o rozširovaní si obzorov nielen v oblasti psychológie.

S čím sa na počas štúdia stretnete?

Vo všeobecnej psychológii sa viac dozviete o vnímaní a prijímaní informácií. V klinickej psychológii vás zasvätia do tajov anatómie, zoznámite sa s príčinami a liečením rôznych psychických porúch a chorôb.  Zaoberať sa budete taktiež  aplikačnými oblasťami psychológie, akými sú napríklad rodinná a poradenská psychológia, obchodná a manažérska psychológia, môžete v budúcnosti pôsobiť ako školiaci odborníci či vedúci oddelenia ľudských zdrojov.

Naučíme vás porozumieť najznámejším osobnostným testom. Rorschachovým testom škvŕn odhalíte, že osoby racionálne založené uprednostňujú tvar škvŕn, osoby emotívne založené sa najprv zamerajú na farby. Alebo známym Baum testom (test stromu) zistíte, aká je osobnosť človeka na základe toho, aký strom vám nakreslí. Či bude jeho koruna rozvetvená (otvorenosť, prístupnosť človeka) alebo bude v okolí stromu niečo viac (fantázia, kreativita človeka, silnejší vplyv nevedomia).

Bakalárske štúdium psychológie na Univerzite New York in Prague vám prináša niekoľko možností a výhod

  • Získate medzinárodne uznávaný titul, ktorý bude vaším štartom na prestížne americké alebo európske školy.
  • Štúdium v angličtine vám rozvinie jazykové schopnosti a vďaka zahraničným lektorom získate skutočne medzinárodné poznatky.
  • Budete pracovať v malých tímoch, zúčastňovať sa špecializovaných kurzov a pracovať na  projektoch z praxe.

UNYP vám ponúka možnosť zamerať sa na praktickú alebo akademickú líniu. Praktická sa zameriava na oblasť obchodu a podnikania a ponúka skutočne praktické znalosti aplikovanej psychológie. Je vhodná pre tých, ktorí by sa po skončení bakalárskeho štúdia radi zamestnali a pracovali v obchodnom prostredí, ako napríklad manažéri ľudských zdrojov, mediálni psychológovia, školitelia v poradenských firmách a v mnohých ďalších oblastiach. Akademická línia vás pripraví na štúdium magisterského, prípadne doktorandského programu. Vzdelávať sa môžete ďalej v klinickej psychológii, alebo sa špecializovať na výskum v rôznych oblastiach.

Vďaka komplexnému programu UNYP vychová nielen skvelých slovenských psychológov, ale aj odborníkov na svetovej úrovni.

Štúdium psychológie je skutočne nevšednou cestu, ktorá vám otvára nové obzory, ponúka možnosť pomáhať druhým, analyzovať situácie a nachádzať možno menej tradičné riešenia problémov. Taktiež nahliadnete do mysle človeka a objavíte zákonitosti, ktoré ovplyvňujú naše konanie a rozhodovanie.

Už viete správnu odpoveď na úvodnú logickú hádanku?

Ak nie, dáme vám ešte trošku času na zamyslenie. Odpoveď uverejníme 13.4. :)

Ak ste prišli na odpoveď hneď na prvý krát, gratulujeme! :)

Príspevok 13.4.

Podarilo sa vám vypočítať koľko loptička stála? Veríme, že áno :)

Svoje počty si môžete overiť :)

x+y = 110
y = x-100

x+x-100 = 110
2x = 210
x=105

y = 110-105
y = 5
Loptička stála 5 centov.

Za precízny postup výpočtu ďakujeme prispievateľovi bgmtn :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?