Neštudujte kvôli papieru, Think!

Autor: University of New York in Prague | 13.3.2013 o 18:30 | Karma článku: 3,37 | Prečítané:  1036x

Veľký výber študijných programov v rôznych odboroch, výmenné študijné pobyty na školách v Európe, Ázií a USA, možnosť prispôsobiť si štúdium svojim potrebám, získať prax a dokonca duálny diplom bakalára. To všetko ponúka svojim študentom prestížna University of New York in Prague (UNYP).

Think with UNYP!Think with UNYP!

 

 

Pokým sa ešte stále rozhodujete o svojej budúcnosti, UNYP je vďaka svojej mnohotvárnosti a flexibilite školou presne pre vás. Študovať môžete prezenčne aj diaľkovo, môžete absolvovať študijné pobyty v zahraničí i zaujímavé odborné stáže. Vďaka príležitostiam, ktoré UNYP ponúka, si začnete budovať kariéru už počas štúdia.

Bakalárske štúdium ponúka v troch akademických programoch (európsky, americký a duálny) deväť študijných odborov. Program zaisťuje UNYP v spolupráci s Empire State College v New Yorku. Vďaka duálnemu programu pri zavŕšení štúdia zložíte americké, ale aj české štátne skúšky, čím získate vysokoškolský diplom z Empire State College aj z UNYP.

Tým však ponuka UNYP zďaleka nekončí. Na bakalárske štúdium plynule nadväzuje magisterské štúdium, a neskôr MBA, prípadne PhD. Výhodou týchto postgraduálnych programov je predovšetkým to, že prebiehajú cez víkendy, prípadne diaľkovo, čím  umožňujú študentom  plne využívať svoje znalosti v zamestnaní a naopak, praktické skúsenosti pri štúdiu. Tento štýl štúdia oceňuje aj absolventka MBA Hana Reader, regionálna HR manažérka Zentiva Group: „Ja som sa rozhodla vypracovať diplomovú prácu na tému medzinárodná mobilita pracovnej sily. A z tej sa potom stal manuál Welcome to Zentiva, ktorý vo firme používame pri nábore cudzincov." Magisterské a MBA programy ponúka UNYP v spolupráci s americkou LaSalle University a britskou University of Greenwich.

Študenti sú už počas bakalárskeho štúdia podporovaní v tom, aby absolvovali stáže. Veď práve zoznámenie sa s reálnym pracovným prostredím môže mať zásadný vplyv na vaše budúce smerovanie. Ako v prípade Tomáša Kubicu: „Jedna moja profesorka čírou náhodou poznala niekoho z HSBC banky, tak ho kontaktovala s tým, či by som tam mohol ísť na prax. Nakoniec z toho bola práca na plný úväzok cez leto, a potom na čiastočný úväzok v zimnom semestri," spomína Tomáš. Dnes pracuje pre jednu z popredných investičných spoločností na svete Kohlberg Kravis Roberts v Londýne.

Dôležitou súčasťou UNYP sú aj zamestnanci kariérneho oddelenia, ktorí organizujú rozmanité semináre a workshopy  pre študentov (napr. Ako sa uchádzať o prácu, Ako sa vyznať v požiadavkách zamestnávateľov a pod.). Tiež pripravujú firemné prezentácie a kariérne dni, kde sa môžu študenti bližšie zoznámiť s možnosťami zamestnania či stáže a pri osobných rozhovoroch zistiť, čo práca v daných spoločnostiach obnáša. Voľné pozície sú pravidelne zverejňované všetkými dostupnými komunikačnými kanálmi.

V súčasnosti študuje na univerzite 700 študentov zo 60 krajín a klub absolventov Alumni registruje viac než tisíc odborníkov, pôsobiacich po celom svete. Aj vy môžete byť jedným z nich.

 

Každý deň sa prostredníctvom prijímacieho oddelenia (admissions@unyp.cz) koná Deň otvorených dverí, alebo je možné dohovoriť si stretnutie s jednotlivými profesormi. Prihlášky môžete zasielať do 31.3. 2013.

Tešíme sa na vás!

www.unyp.cz

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?