Neštudujte kvôli papieru, Think!

Autor: University of New York in Prague | 13.3.2013 o 18:30 | Karma článku: 3,37 | Prečítané:  1001x

Veľký výber študijných programov v rôznych odboroch, výmenné študijné pobyty na školách v Európe, Ázií a USA, možnosť prispôsobiť si štúdium svojim potrebám, získať prax a dokonca duálny diplom bakalára. To všetko ponúka svojim študentom prestížna University of New York in Prague (UNYP).

Think with UNYP!Think with UNYP!

 

 

Pokým sa ešte stále rozhodujete o svojej budúcnosti, UNYP je vďaka svojej mnohotvárnosti a flexibilite školou presne pre vás. Študovať môžete prezenčne aj diaľkovo, môžete absolvovať študijné pobyty v zahraničí i zaujímavé odborné stáže. Vďaka príležitostiam, ktoré UNYP ponúka, si začnete budovať kariéru už počas štúdia.

Bakalárske štúdium ponúka v troch akademických programoch (európsky, americký a duálny) deväť študijných odborov. Program zaisťuje UNYP v spolupráci s Empire State College v New Yorku. Vďaka duálnemu programu pri zavŕšení štúdia zložíte americké, ale aj české štátne skúšky, čím získate vysokoškolský diplom z Empire State College aj z UNYP.

Tým však ponuka UNYP zďaleka nekončí. Na bakalárske štúdium plynule nadväzuje magisterské štúdium, a neskôr MBA, prípadne PhD. Výhodou týchto postgraduálnych programov je predovšetkým to, že prebiehajú cez víkendy, prípadne diaľkovo, čím  umožňujú študentom  plne využívať svoje znalosti v zamestnaní a naopak, praktické skúsenosti pri štúdiu. Tento štýl štúdia oceňuje aj absolventka MBA Hana Reader, regionálna HR manažérka Zentiva Group: „Ja som sa rozhodla vypracovať diplomovú prácu na tému medzinárodná mobilita pracovnej sily. A z tej sa potom stal manuál Welcome to Zentiva, ktorý vo firme používame pri nábore cudzincov." Magisterské a MBA programy ponúka UNYP v spolupráci s americkou LaSalle University a britskou University of Greenwich.

Študenti sú už počas bakalárskeho štúdia podporovaní v tom, aby absolvovali stáže. Veď práve zoznámenie sa s reálnym pracovným prostredím môže mať zásadný vplyv na vaše budúce smerovanie. Ako v prípade Tomáša Kubicu: „Jedna moja profesorka čírou náhodou poznala niekoho z HSBC banky, tak ho kontaktovala s tým, či by som tam mohol ísť na prax. Nakoniec z toho bola práca na plný úväzok cez leto, a potom na čiastočný úväzok v zimnom semestri," spomína Tomáš. Dnes pracuje pre jednu z popredných investičných spoločností na svete Kohlberg Kravis Roberts v Londýne.

Dôležitou súčasťou UNYP sú aj zamestnanci kariérneho oddelenia, ktorí organizujú rozmanité semináre a workshopy  pre študentov (napr. Ako sa uchádzať o prácu, Ako sa vyznať v požiadavkách zamestnávateľov a pod.). Tiež pripravujú firemné prezentácie a kariérne dni, kde sa môžu študenti bližšie zoznámiť s možnosťami zamestnania či stáže a pri osobných rozhovoroch zistiť, čo práca v daných spoločnostiach obnáša. Voľné pozície sú pravidelne zverejňované všetkými dostupnými komunikačnými kanálmi.

V súčasnosti študuje na univerzite 700 študentov zo 60 krajín a klub absolventov Alumni registruje viac než tisíc odborníkov, pôsobiacich po celom svete. Aj vy môžete byť jedným z nich.

 

Každý deň sa prostredníctvom prijímacieho oddelenia (admissions@unyp.cz) koná Deň otvorených dverí, alebo je možné dohovoriť si stretnutie s jednotlivými profesormi. Prihlášky môžete zasielať do 31.3. 2013.

Tešíme sa na vás!

www.unyp.cz

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?